זיו סדבון יו"ר הועדה המקצועית של מאמאנט, מספר על שבוע אימונים גדוש ועמוס בחוויות טובות – בליגת מאמאנט בוסטון החדשה

הצטרפתי לשבוע של הדרכה ואימונים, כחלק מהצוות המקצועי לקליניקה וטורניר של מאמאנט בוסטון, במטרה להמשיך ולהפיץ את הבשורה של מאמאנט בעולם. משם המשכנו גם לקנדה, על מנת להניע את ליגת מאמאנט מונטריאול. זוהי תחושה אמיתית של שליחות שכבר מראה תוצאות ומשפיעה על חיים של כל כך הרבה אנשים. גם כאשר היינו רחוקים מאוד הרגשנו כל הזמן בבית. אנחנו לגמרי בדרך הנכונה. זכות גדולה להיות במאמאנט!


יצאנו לדרך חמישה אנשים: קארין אינס - יו"ר ליגת מאמאנט גבעתיים, חברת הנהלה ובוגרת קורס מאמנים, רועי קופרמן - שחקן עבר בכדורעף, פרשן טלוויזיה בערוץ 5, וחלק מצוות המאמנים הבכירים של ליגת מאמאנט, טניה פרגה – נציגת ליגת מאמאנט גרמניה וקפטנית נבחרת ישראל בכדורעף לשעבר, עופרה אברמוביץ – יו"ר ומייסדת ליגת מאמאנט ואני.

המטרה הייתה להדריך ולאמן את שחקניות ליגת מאמאנט החדשה בבוסטון, המונה כיום 7 קבוצות הטרוגניות של ישראליות המתגוררות בארה"ב ואמריקאיות. יצאתי לאמן – וחזרתי נפעם!

מהרגע הראשון ראיתי שקיים רצון ללמידה וצמא לידע. השחקניות והמאמנים סמכו על היכולת שלנו להצעיד את הליגה שלהם קדימה, מבחינת הכשרה מקצועית וגם בעקבות הקשרים של ליגת מאמאנט עם התשתית של הכדורעף האמריקאי. לצוות המקצועי מישראל הצטרפו שתי דמויות מאוד משמעותיות, שמבינות את חשיבות ליגת מאמאנט בארצות הברית: דאג ביל (Doug Beal)  אגדת כדורעף אמריקאית שגם מחזיק מדלייה זהב אולימפית כמאמן נבחרת הגברים וכיהן כמנכ"ל איגוד הכדורעף האמריקאי שנים רבות - היה לצדנו לכל אורך הקליניקה, והעביר את תפיסתו לחיבור בין מאמאנט לכדורעף האמריקאי וחשיבות פעילותה של מאמאנט בארה"ב. דאג חיבר אותנו עם גורמי כדורעף מקומיים בעלי השפעה וצירף לקליניקה גם את ידידתו מעולם הכדורעף קריס סטיירנס שתהפוך גם היא לשותפה אסטרטגית של מאמאנט בארה"ב.

החיבור עם דאג נוצר בשנה שעברה במסגרת הקליניקה בניו גרזי וחשיפת מודל מאמאנט באו"ם אז התלווה לקליניקה ד"ר אריה זלינגר שהוא כבר בן בית במאמאנט ויצר את הקשר עם דאג שניהם נחשבים כיום לעמודי התווך של הכדורעף העולמי והצטרפותם לפעילות של מאמאנט משקפת את הפוטנציאל הגלום בליגה שפורצת גבולות ומחברת בין תרבויות. שניהם נמצאים איתנו מתוך ראייה ערכית, ורואים במאמאנט כלי לשינוי תרבות הספורט בכלל ולנשים ואימהות בפרט, כמובן מזהים  את החיבור הטבעי בין ליגת מאמאנט לכדורעף האמריקאי ושיתוף הפעולה ההדדי לשני הצדדים באמצעות השפעה ישירה של האמהות שהפכו לשחקניות, הצטרפו למעגל הספורטיבי וחיברו את הילדים והמשפחה לפעילות ספורטיבית ערכית.  דבר שתורם לצמיחת ענף הכדורעף האמריקאי.

זכיתי לראות את התרומה האמתית של ליגת מאמאנט גם מעבר לים. התרשמתי שליגת מאמאנט נותנת מענה אמיתי לצורך שקיים אצל כל כך הרבה נשים שמוצאות בפעילות וההשתייכות לליגת מאמאנט גאוות יחידה.

כבר בתחילת חודש יוני, יגיעו לפחות שתי קבוצות מבוסטון למשחקי הגביע האמריקאי הראשון בניו ג'רזי, וכך ישתלבו במערך הלאומי של ליגת מאמאנט בארה"ב. זו הזדמנות לומר תודה למנהלת בוסטון: תהילה נחום , מאשה רוזנברג, קרינה לוריא ותמרי טילמן שעשו ימים כלילות בהפקת הקליניקה וגרמו לנו להרגיש בבית כל הזמן ובעזרתן עברה הקליניקה בהצלחה אדירה והונחה התשתית לאחת הליגות התוססות ביבשת האמריקאית.

ציפור קטנה לחשה לנו, שלא רחוק קיים רצון להקמת ליגה נוספת. ביום החופשי שלנו, הגענו לקנדה, שם פגשנו שתי נשים מדהימות: שני דותן וקרלי ליברמן שמקדמות במלוא המרץ את תחילתה של ליגת מאמאנט במונטריאול, בתקווה להפוך גם אותה, למוקד פעילות של ליגת מאמאנט ביבשת אמריקה. הספקנו להפגש עם השגריר במונטריאול שאשתו כבר מתאמנת בליגה המקומית וערכנו אימון לדוגמא ותכננו כבר את תאריך פתיחת הליגה לנובמבר הקרוב כאשר הדרך אל המטרה מוצלחת כל כך ברור שאנחנו עושים משהו טוב. יש מקום לכולם רק תבקשו ונפתח ליגה גם אצלכם.

בהצלחה לליגות החדשות !


מנהלת ליגת מאמאנט בוסטון, ארה"ב וקפטניות הליגהעם נציגי הכדורעף האמריקאים ושתי חברות ההנהלה של ליגת מאמאנט בוסטון - בוסטון נטעופרה ודאג ביל בטקס פתיחת הטורניר בבוסטוןעם שגריר ישראל במונטריאול


ליגת מאמאנט מונטריאול, קנדה

יצירת קשר

בפנייתך לועדת תקנון, יש לציין את כל הפרטים הרלוונטיים:
 • בפנייה בנוגע לשחקנית - יש לציין את סטטוס השחקנית (מן המניין/משוייכת ומדוע), את הקבוצה בה היא משחקת ואת הסטטוס שלה (הומוגנית/מעורבת/על-יסודי), היכן לומדים ילדיה וכל פרט נוסף העשוי לסייע בהבנת המקרה.
 • בפנייה לגבי קבוצה - יש לציין את מעמדה (הומוגנית/מעורבת/על-יסודי), כמה שחקניות היא מונה, כמה מהן שחקניות משוייכות וכל פרט רלוונטי נוסף.

מאמאנט- ליגת אמהות בכדורשת

 • Info.mamanet@gmail.com
  ofraab.mamanet@gmail.com
 • 03-637-3437
  03-637-3417 - פקס
  מענה טלפוני בימים א-ה | 08:30-12:30
  ניתן להשאיר הודעה
 • משרדי הנהלת מאמאנט
  גליס 9, בנין סגולה 2000,
  פתח תקווה