חודש דצמבר במאמאנט

 

דצמבר | 2017 | כסלו - טבת ה'תשע"ח

 
 
 
 

זכינו בפרס 'נשים בחזית' של אתר 'סלונה' ♦ ליגת מאמאנט הוצגה כמודל לקידום בריאות הציבור לראשונה בכנס הלאומי ה-13 לחינוך וקידום בריאות בישראל, וכמודל בקונגרס העולמי ה-25 של TAFISA בסיאול - דרום קוריאה ♦ עונת מאמאנט 2017-18 נפתחה בהתרגשות גדולה עם קבוצות וליגות חדשות - זה הזמן ללמוד איך כל אמא יכולה לפתוח ליגה ביישוב שלה ♦ רויטל אורדן - 'מאוחדת' מסבירה כמה חשוב לזהות דיכאון אחרי לידה ♦ ו..כולכן מוזמנות לאירוע המשפחות של ליגת מאמאנט באילת!

שווה קריאה!

 
 
 

ליגת מאמאנט בראשותה של עופרה אברמוביץ מייסדת ויו"ר הליגה היא הזוכה בפרס “נשים בחזית” לנשים פורצות דרך בתחומן

זו השנה השלישית שמתקיים טקס הענקת פרס לנשים העומדות בראש החץ של העשייה הישראלית, על ידי אתר הנשים המוביל 'סלונה'. בין המתמודדות - נשים פורצות דרך, המשפיעות לטובה על חיינו בכל התחומים.

המשך קריאה

 
 
 

ליגה משלהן

עונת מאמאנט 2017-2018 נפתחה בחודש נובמבר עם קבוצות ותיקות וחדשות. נפגשנו עם שלוש יושבות ראש שעם המון תעוזה, מוטיבציה ואמונה במטרה, הקימו קבוצות וליגות חדשות כל אחת בישוב בו היא מתגוררת.

המשך קריאה

 

"לא אוהבת לשמוע את המילה לא"- כך הקימה פזית יו"ר שחקנית ליגת מאמאנט מודיעין  - תושבת חוזרת, ליגת מאמאנט,  כי רק שיש מאמאנט המקום הופך לבית

"לאחר 17 שנים בהן גרתי בארה"ב - קווינס, מתוכן שנה וחצי שיחקתי מאמאנט בקבוצת קווינס ניו-ירוק, חזרנו לארץ לעיר מודיעין. היה חשוב לי שיהיה לי קשר לחיי הקודמים גם בארץ, ולכן החלטתי להקים ליגת מאמאנט גם במודיעין" מספרת בהתרגשות פזית גז-אבגר יו"ר ליגת מאמאנט מודיעין, ליגה שהוקמה לפני שלושה חודשים  ומוסיפה: "היותי שחקנית מאמאנט בארה"ב, המורכבת מאמהות ישראליות, אפשרה לי להיות חלק מקהילה איתה חלקתי רגעים יפים על המגרש וגם מחוצה לו, כולל בילוי משותף של המשפחות. עם חזרתי ארצה הייתי צריכה ללמוד ללכת מחדש. היה לי חשוב לשחק מאמאנט בעיר בה אני מתגוררת, כי רק לאחר שיש מאמאנט באזור אפשר לקרוא לו בית. היה לי גם חשוב שילדיי שהיו עד כה שותפים מלאים ימשיכו להיות חלק מהמשחק. הם היו רגילים ללכת לישון מוקדם כי אמא הולכת לאימון, ולחכות בבוקר לתוצאה ולדעת מי ניצח.

בחודש אוקטובר האחרון פרסמתי פוסט בפייסבוק בו כתבתי שאני מעוניינת להקים ליגת מאמאנט. בתוך כמה ימים פנו אלי מעל 140 אמהות בעיר. אני רוצה להודות לשחקניות מאמאנט מודיעין, הנמצאות במנהלת יחד איתי: חגית מקלף וג'ולי שניידרמן, אמהות שהנן שותפות לדרך ולחזון של מאמאנט. הדבר לא היה קורה אילולא מייסדת ויו"ר מאמאנט עופרה אברמוביץ והמנכ"לית גלית אבשלום לא היו מלוות אותנו, ועוזרות לנו לאורך כל הדרך. כי במאמאנט את אף פעם לא לבד!".

קבלו טעימה קטנה מערב פתיחה ע - נ ק 


כך תוכלי להקים קבוצה/ליגת מאמאנט באזור מגורייך -  מאחת שיודעת

פזית מנדבת טיפים ועצות, כיצד עושים את זה נכון

לא לפחד מהפחד - החשש קיים וזה בסדר. אצלי העשייה הגיעה ממקום של צורך גדול, דבר שהניע אותי ונתן לי מוטיבציה. כאשר אתן יוצאות לדרך, עשו זאת בלב שלם עם הידיעה הברורה שיהיו אתגרים שהם חלק בלתי נפרד מהתהליך.

ערכו סקר סביבתי - קיימו קבוצות מיקוד, ערכו תחקיר בין תושבי האזור כדי לקבל תמונה ברורה יותר לגבי אחוז האמהות המעוניינות להצטרף בשלב הראשון.

לא טוב היות האדם לבדו - אל תעשו את זה לבד. נסו לאתר מבעוד מועד, שחקניות פוטנציאליות שכולות להפוך לעוגן של הליגה החל משלב הגיוס ועד להתנהלות היום יומית.

גייסו תמיכה ממי שאפשר - במידה והעירייה לצדכם נהדר. גם אם לא, נסו לפנות לגורמים נוספים: מתנ"ס, מרכז קהילתי, דמויות מפתח ועוד. חשוב להבין כי הפעילות של מאמאנט יכולה לתרום ליישוב כולו בכל ההיבטים: ספורט, חברה, קהילה ומשפחה.

אל תקבלו את המילה 'לא' - גם אם בתחילת הדרך תקבלו לא מעט סירובים, לא תוכלו למצוא אולם, מאמנים ונראה יהיה שקשה לקדם את הקמת הליגה, אל תאמרו נואש. תאמינו בדרככם ותדהרו קדימה.

רוצה גם את להקים ליגה משלך? לקבלת ליווי שלחי לנו מייל info.mamanet@gmail.com

מאמאנט טמרה

"נחשפתי לליגת מאמאנט בעקבות פעילות של מרכזי ריאן המציעים לאוכלוסייה הערבית שרותי הכוונה תעסוקתית, הכשרה מקצועית, השמה וליווי פרטני" מסבירה יאסין סועאד מורה לחינוך גופני, תזונאית ורכזת מאמאנט טמרה.

הנהלת ליגת מאמאנט יצרה חיבור עם הנהלת מרכזי ריאן ויחד עם מנהל המרכזים מר ניבראס טאהא, ביססו שותפות בה מרכזי ריאן מלווים את הקמת ליגט מאמאנט בישובים הערביים.

" מרגע ההקמה (לפני שבעה חודשים) ועד היום הצלחנו לבנות שתי קבוצות, כולן מורכבות מאמהות המתגוררות בטמרה. העיסוק בספורט חשוב לקהילה, כמו גם האתגר החברתי, קהילתי וקידום נושא הבריאות. המטרה שלנו להגיע למעמד של ליגה בהקדם. כפי שעשינו בתחילת הדרך, גם כיום אנו עוברות ברחובות העיר ופונות לאמהות כדי שיצטרפו למאמאנט. ראש העיר תומך בפעילות שלנו, דבר חשוב מאוד להתפתחות מאמאנט טמרה. התמיכה של הרשות מאפשרת הקצאת אולמות נוספים, יצירת מודעות, כבסיס להצטרפותן של אמהות נוספות. הבעלים והילדים מעודדים ולעיתים לוקחים חלק פעיל, דבר שיוצר חיבור נפלא בין חברי הקהילה. לאחרונה התקיימו גם משחקים עם השכנים מכרמיאל , פעילות שהנה חלק בלתי נפרד מהאג'נדה החברתית" מסבירה יאסין ומוסיפה:
"מאמאנט נותנת לי סיפוק עצמי ומרחיבה עבורי את האפשרות לעסוק בספורט תחרותי ובפעילות חברתית, נושאים שהנם חלק בלתי נפרד מהחיים בטמרה. אופי הקבוצות יוצר חיבור בין חברות הקהילה, וגיבוש חברתי בין אמהות רבות, בני זוגן וילדיהן".

קבוצת מאמאנט טמרה באירוע 'גם אני מודעת' בראשון לציון - חודש אוקטובר 2017

רוצה גם את להקים ליגה משלך? לקבלת ליווי שלחי לנו מייל info.mamanet@gmail.com


ככה זה שיש שתיים - שיתוף פעולה בין מאמאנט עמק חפר למאמאנט קדימה צורן יצר ליגה אחת טובה וחזקה

במאמאנט קיימים שני מודלים להקמת ליגה: מודל עירוני בו הרכב הקבוצות מבוסס על בתי הספר והגנים. השני הנו מודל אזורי המבוסס על קבוצות המתגבשות לפי היישובים.
לאחרונה נוצר שיתוף פעולה בין ליגת עמק חפר לליגת קדימה-צורן, במטרה לייצר ליגה אזורית גדולה וחזקה. נירית יו"ר ליגת מאמאנט עמק חפר אמא לשלושה ילדים מספרת:
"ליגת עמק חפר הנה ליגה אזורית השייכת לישובים רבים וככזו הנה מאוד הטרוגנית, ופועלת במתווה אזורי ולא ברמה הבית ספרית. למעשה, הליגה שייכת ליישובים רבי ונמצאת באחראיות המועצה האזורית.
היתרון בליגת מאמאנט - שכל מי שמתחילה לשחק נדבקת בחיידק, רוצה רק להמשיך ולשחק - וגם סוחפת אחריה רבות אחרות. כך הצלחנו להצעיד את הליגה קדימה."

איך נוצר שיתוף הפעולה בין יישובים כה רבים וגם בין שתי ליגות?

"החלטנו לחבור לשכנים שלנו מתוך מטרה להעצים את שתי הליגות. כיום ליגת עמק-חפר-קדימה-צורן מורכבת מ16 קבוצות ומעל 200 שחקניות"

השלם גדול מסה"כ חלקיו

"שיתוף הפעולה שנוצר משתי ליגות המורכבות מלא מעט יישובים, הצמיח למעשה ליגה אזורית נהדרת! המפגש בין אמהות ממקומות שונים לא מונע מאיתנו להיות משפחה אחת גדולה ברמת הקבוצה והליגה כולה. אני חושבת שהליגה שלנו מבטאת את הרוח והמהות של מאמאנט . יחד אנחנו משחקות, נפגשות וגם ממשיכות את מסורת ההתנדבות במהלך כל השנה.. הקבוצה שלי לדוגמא, משמשת בית חם לנערות במצוקה, מכינה מארזים ועושה כל שביכולתה כדי לתרום לקהילה. בנוסף אנחנו משתפות את המשפחות ומקיימות אירועי קידנט לילדים ואבאנט לבני הזוג.
צריך להבין... במאמאנט לא רק תופסים את הכדור. מי שמחוברת הופכת להיות חלק מכל המערך הזה שנקרא מאמאנט. מאמאנט זה לא חוג - זו דרך חיים" היא מסכמת.

רוצה גם את להקים ליגה משלך? לקבלת ליווי שלחי לנו מייל info.mamanet@gmail.com

סגירה

 
 

ליגת מאמאנט כמודל לקידום תחום הבריאות וטיפוח ההון האנושי, בכנס הלאומי לחינוך וקידום בריאות, שקיים משרד הבריאות ובקונגרס העולמי של ארגון TAFISA

מאמאנט עושה היסטוריה! מודל ליגת מאמאנט לקידום אורח חיים בריא הוצג לראשונה בכנס הלאומי ה-13 לחינוך וקידום בריאות בישראל ובקונגרס העולמי ה-25 של ארגון TFISA בסיאול

המשך קריאה

 
 
 

12-15% מהנשים חוות דיכאון אחרי לידה וכ- 7%-10% מהגברים, מצב שעלול לסכן את חייה של האם וגם את התינוק!

מאת: רויטל אורדן RN MA | אחות פסיכיאטרית ורכזת ארצית תחום סיעוד בריאות הנפש -  מאוחדת

המשך קריאה

 
 
 

מה אתן עושות בחודש מרץ? אירוע המשפחות של מאמאנט יוצא לדרך וכולנו שם!

מידי שנה מקיימת מאמאנט אירוע לכל השחקניות ובני משפחותיהן. מדובר בהמשך ישיר לפעילות של כל הליגות במהלך כל השנה,  להם שותפים גם בני המשפחות, אשר מעבר לעידוד חיובי גם לוקחים חלק פעיל כרשמים, מאמנים, שחקנים ורכזים.

המשך קריאה

 

כל אמא יכולה!